Gleznu rāmji — ir tas pats, kas kleitas sievietēm…
Ērihs Marija Remarks, «Apsolītā zeme» 


Tieksme pēc skaistā ir mūžīga. Tieši tāpēc cilvēks tiecas izdaiļot savu māju ar greznām, gobelēniem un mozaīkām, smalkiem spoguļiem, spožiem plakātiem, piemiņas fotogrāfijām vai pat izšuvumiem, kas darināti pašu rokām.

Visiem zināms, ka gleznas – ir īpaši interjera priekšmeti, kas pieprasa saudzīgu attieksmi un uzmanību. Tas var būt gan pazīstama meistara darbs gan bērna zīmējums, kurš jums ir ļoti dārgs. Mākslas darbs var ne tikai papildināt telpas interjeru, bet arī kļūt par tā “centru”, tā estētisko pamatu.

Tomēr tikai slīpēts briliants kļūst par vispārējas apbrīnas objektu, tikai pienācīgā rāmī ierāmēti darbi pārvēršas neaizmirstamos un brīnisķīgos mākslas darbos. Meistarīgi pieskaņots ierāmējums izcels gleznas vērtības, padarīs to pilnīgāku, efektīvi izcels to apkārtējā telpā, pastiprinās kopējo gleznas nozīmi.

Rāmis koncentrē, apkopo skatītāja iespaidu no gleznas un nodod tai noteiktu morālo veidolu un vērtību. Rāmim ir jānoslēdz, jānorobežo glezna no apkārtejās pasaules, jāizceļ glezna no realitātes. Kā dārgakmenis bez meistarīga ietvara, kā grāmata bez iesējuma – tā izskatās glezna bez rāmja.